ריצוף בפרקט

ריצוף בפרקט

 
ריצוף הפרקט היה מצוי בבתים ובנכסים רבים עוד בעידן המהפכה הצרפתית. מאז, דעך בהתמדה תחום הפרקטים, וחזר בגרסתו החדשה, בה הם לא בהכרח עשויים מעץ מלא. ישנם פרקטים העשויים למינציה, למשל – עם הדפסי עץ. אם אתם שואלים את עצמכם איזה ריצוף בפרקט יהיה עדיף גם מן ההיבט הדקורטיבי וגם מן ההיבט העיצובי, הכנו לכם כאן מאמר הסבר קצר אשר יכווין אתכם לקראת סוג הפרקט הנכון לכל מקום בבית.
 
סלון וחדר מגורים
 
בסלון ובחדר המגורים הפרקטים צריכים לשדר עיצוב שמתאים ומיייצג את עיצובו של הבית. כך, למשל אם הסיבה שהבית שלכם מעוצב עץ היא הדמיון לעיצוב הוינאי העתיק, או האיטלקי העתיק, יהא זה עץ שונה מזה המתאר עיצוב כפרי, למשל: במקרה של עיצוב וינאי הוא צריל להיות יותר אדום, פחות כתום, בעוד שבעיצוב כפרי יתאים יותר הגוון החום בהיר או אפילו הכתום. באשר לחומר הייצור, עץ טבעי ישדר אותנטיות ויהיה מוצר עמיד מבחינת עוצמה אך לא מבחינת חומר הצביעה, שצפוי לדהות מהר יחסית, בתוך חודשים מספר, אם לא תתחזקו את הפרקט עם צבע בהנחיית חנות הפרקטים. לעומת זאת, פרקט למינציה בדרך כלל יהיה דק יותר, מרעיש יותר וישדר על פניו פחות עמידות עוצמתית אבל הצבע שלו הוא 100% עמיד מהסיבה הפשוטה: זה לא צבע אלא הדפס עץ שהודפס ישירות על פאנל הלמינציה, מה שמבטיח 100% צבע גם זמן רב לאחר ההתקנה.
 
חדר האמבטיה והמטבח
 
חדרים אלו מוגדרים חדרים רטובים, וככאלה – עדיף לשים בהם פרקטים PVC, הנקראים גם פרקטים פולימר. הם עשויים מפולימרים, ובדומה לפרקט הלמינציה הם מודפסים ולא צבועים, ולכן אין המים יכולים להשפיע על הצבע, ובוודאי שלא להשפיע על החומר, שבניגוד לעץ אינו רגיש למים. כמובן שיש גם פרקטי עץ טבעי שפחות רגישים למים מהנורמה ואף יכולים להחזיק עשור ללא התנפחות, אבל זה גם יתומחר יקר יותר וגם יצריך החלפה מהירה יותר מאשר פרקטים PVC שלא חשוב מה תעשו – הם לא ייהרסו בסביבת מים.
 
להתאמת ריצוף פרקט לכל חדר צרו קשר עם חנות התקנת פרקטים ואנו נדאג להתאים לבית שלכם פרקטים ייעודיים לכל מטרה!