בדיקת משרדים

קניתם משרד מקבלן ואתם כעת בישורת האחרונה לקראת קבלת המפתחות למשרד והכניסה המיוחלת. אתם מבקרים באתר הבנייה לעיתים תכופות והכל עושה רושם יפה, טוב וכפי שהובטח לכם. זה התהליך המתבקש בקבלת משרד אך דעו לכם שבמקרים רבים ישנם ליקויי בניה רבים שעין בלתי מקצועית לא תוכל להבחין בהם ולכן מומלץ לשכור חברת שתבצע עבורכם בדיקת משרדים מקצועית ויסודית.

חברות אשר מספקות ביקורת בניה במשרדים מורכבות ממהנדסי בנייה מקצועיים ועתירי ניסיון של בדיקת משרדים ובדיקת מבנים. המהנדס של חברת בדיקת משרדים עורך בדיקה של כלל המרכיבים במשרד ובבניין אל מול שני אמות מידה מקובלים – אחד, שיטות הבנייה והחומרים הקבועים בחוק ושניים, שהכל נעשה כמפורט בתכנית המכר של המשרד שעליה שני הצדדים – היזם מצד אחד והרוכש מצד שני – חתמו. נמחיש כיצד ההשוואה הזו במסגרת בדיקת משרדים מתבצעת: אם למשל הגימורים בבניין בוצעו בניגוד לדרוש בתקנון הבנייה – הרי שזהו ליקוי שיש לתקנו. כמו כן, אם לדוגמא דלת הכניסה למבנה היא שונה מאשר מה שמצוין בתכנית המכר – הרי שגם זה ליקוי שיש לתקנו.

בדיקת משרדים כמו בבדק בית מייחסת חשיבות רבה לשיטות העבודה הקבועות בחוק ולא זזה מהן מילימטר. בעניין קירות למשל, כל קיר חייב להיות עשוי מחומרים מצוינים, כך שגם אם רוכש המשרד חתם התוכנית המשרד על כך שהקיר עשוי מחומר מסוים אך החוק בכלל דורש שהוא יהיה עשוי מחומר אחר – חתימת הרוכש לא מהווה פתח מילוט עבור הקבלן ודו"ח בדיקת משרדים יחייב אותו לתקן את הליקוי, שכן הלקוח לא יודע אילו חומרים קבועים בחוק ואילו לא, בשביל זה יש בדיקת משרדים.
 
בסוף כל דו"ח בדיקת משרדים ניתן אומדן להערכת הליקויים ועלות תיקונם. כך יכול הרוכש להבין כמה כסף בדיקת משרדים חסכה לו.