דלתות

רכישה של דלתות אף פעם לא היתה כה מורכבת כפי שהיא כיום. בשני העשורים האחרונים ניתן לראות עלייה גוברת והולכת במודעות ובחשיבות לביצוע של עיצוב פנים המותאם למאפייניו של הבית ולמאפיינים של מי שמתגוררים בו. ההבנה כמה עיצוב הפנים משפיע על התחושה והאווירה הנוצרות בבית הביאה לכך שכיום כאשר מתכננים עיצוב פנים לבית, חושבים על כל פרט ופרט לרבות אותם פרטים שנחשבו בעבר זניחים או פחות משמעותיים כמו למשל המרצפות לבית או לחצר, החלונות וכמובן גם דלתות.

כאשר אנו עומדים בתהליך של עיצוב פנים, חשוב כבר מההתחלה לחשוב ולתכנן איזה דלתות תרצו לשלב בבית הן בתור דלתות פנים והן דלתות כניסה לבית. סיבה אחת לכך היא שעוד בשלב התכנון של עיצוב הפנים עליכם לקבוע באיזה גודל ובאיזה מידות יהיו הפתחים של הדלתות. כמובן שאפשר לקבוע מידות סטנדרטיות, אך דלתות כניסה למשל יכולות לבוא בגדלים שונים, רחבים ומרשימים יותר ולכן חשוב לדעת מראש איזה סוג של דלתות תרצו להתקין בסופו של התהליך. הסיבה השנייה לבחירה מקדימה של דלתות היא שתדעו מבעוד מועד איזה סגנון של עיצוב של דלתות יהיה המתאים ביותר וזה שישתלב בצורה הנכונה והחכמה ביותר עם העיצוב הכולל של הבית.
 
עיצוב של דלתות יכול להיות מורכב מפרטים שונים. תחילה יש להחליט באיזה חומר גלם תרצו לייצר את הדלת שלכם. אפשר לבחור בין מגוון עשיר של אפשרויות גם כאן. הבחירה יכולה לנוע בין דלתות מעץ מלא, דלתות העשויות מסיבית דחוסה ומצופות בפורניר או עץ לבן, אפשר לבחור דלתות העשויות מעץ פשוט או מ- MDFואז לצבוע אותן בצבע מיוחד וכן הלאה. לאחר בחירת חומר הגלם עליכם להחליט איך עוד תרצו לעצב את דלתות אלה. אפשר לשלב צבע שקוף או מלא, אפשר להוסיף פרזול מיוחד שיופיע בידיות הדלתות ובמנעולים שלהן, אפשר לשלב חלונות מעוצבים בדלתות בצורות שונות וכן הלאה.
 
אז אם חשבתם שדווקא בבחירת דלתות תוכלו לחסוך, קחו בחשבון שבעיצוב פנים של היום גם הדלתות נכנסות במסגרת השיקולים. עקבו אחר ההמלצות המופיעות במאמר זה ואין ספק שתצליחו לבחור דלתות מתאימות.